Nowa strona: Schronisko dla osób bezdomnych Towarzystwa pomocy im. św. Brata Alberta Koła Koszalińskiego
 
  Strona Główna Artykuły Download Linki Kontakt PRZETARG28 Listopad 2020 10:48:38 
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Władze Koła
Ty też możesz pomóc...
Nasze placówki
Download
FAQ
Linki
Galeria
Szukaj
Kontakt
Ogłoszenie przetargu
Ogłoszenia-przetargi

Zapytanie ofertowe - poradnictwo psychologiczne i terapeutyczne

Zapytanie ofertowe - doradztwo zawodowe

Projekty

Grant - Razem Możemy Więcej

Projekt Unijny - Działanie 7.1

Harmonogram wsparcia 09/2019

Projekt Unijny - Działanie 7.2

Harmonogram zajęć 09/2019

Projekt Unijny - Działanie 7.6

Harmonogram wsparcia 09/2019

Wydarzenia

Rok 2008

Rok 2009

Rok 2010

Rok 2011

Na skróty

Online
Rok 2011.

Piknik pn. "Aktywność ponad wykluczeniem"

W dniach 5-7 sierpnia 2011r. w Koszalinie odbył się I Piknik dla podopiecznych schronisk Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, który był z elementów obchodów 30-lecia działalności Towarzystwa Ppomocy im. św. Brata Alberta w Polsce. Uroczystość otwarcia Pikniku miała miejsce w piątek 5 sierpnia o godz. 15.30 i rozpoczęła się wspólnym obiadem w stołówce koszalińskiego schroniska dla bezdomnych. Uczestnicy Pikniku zakwaterowani zostali w wojskowych namiotach wypożyczonych przez Jednostkę Wojskową w Koszalinie, rozstawionych na terenie schroniska. Swoją obecnością na I Pikniku TPBA zaszczycili nas podopieczni oraz członkowie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Koła:

1. Puławskie
2. Dębnowskie
3. Gorzowskie
4. Kaliskie
5. Wrocławskie
6. Słupskie
7. Gdańskie
8. PabianickiePo obiedzie, z przybyłymi gośćmi z terenu Polski, a także z podopiecznymi schroniska w Koszalinie udaliśmy się autokarem na plażę do Mielna.

Wieczorem po wspólnej kolacji wszyscy uczestniczyli we Mszy Św. którą odprawił w schronisku Ojciec Piotr Okrój - kapelan koszalińskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brat Alberta. Następnego dnia, w sobotę 06 sierpnia 2011r. uczestnicy I Pikniku wzięli udział w XXI Diecezjalnej Pielgrzymce Trzeźwości na Górę Chełmską, która rozpoczęła się przed kościołem pw. Ducha Świętego w Koszalinie. O godz. 11.00 przy sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej odbyła się konferencja trzeźwościowa, którą do zebranych pielgrzymów wygłosił Wojciech Bystry - Prezes Gdańskiego Koła TPBA, a także v-ce Prezes Zarządu Głównego we Wrocławiu TPBA, podzielił się spostrzeżeniami, doświadczeniami i sposobami pomocy osobom uzależnionym i bezdomnym.

W ramach konferencji Bohdan Aniszczyk, Prezes Zarządu Głównego TPBA we Wrocławiu przybliżył zabranym pielgrzymom istotę działalności towarzystwa, które już od 30 lat pomaga bezdomnym i ludziom biednym na terenie całej Polski, wskazując przy tym, że bezdomność rodzi problemy alkoholowe, a alkoholizm często prowadzi do bezdomności- stąd tak wielkie jest zaangażowanie Towarzystwa we wszelkie programy i inicjatywy trzeźwościowe. O godz. 12.00 przy ołtarzu polowym odprawiona została msza św. w intencji trzeźwości Narodu Polskiego, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Krzysztof Zadarko. Przytaczając smutne ale prawdziwe statystyki mówiące o wielkim rozpiciu Narodu Polskiego, szczególnie młodzieży, prosił o wysiłek w zmianie myślenia i działania w kierunku radykalnej potrzeby otrzeźwienia i życia w trzeźwości.

Na zakończenie Mszy Św. ks. Krzysztof Włodarczyk, dyrektor Wydz. Duszpasterskiego Kurii biskupiej Koszalińsko - Kołobrzeskiej odczytał list – Słowo ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego - przewodniczącego zespołu konferencji Episkopatu polski ds. Apostolstwa trzeźwości skierowane do uczestników XXI Diecezjalnej pielgrzymki Trzeźwości na górę Chełmską w Koszalinie w którym ks. biskup Tadeusz Bronakowski m.in. ".... przesyła serdeczne podziękowania i jubileuszowe gratulacje do członków Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta życząc mobilizacji do dalszej pracy i niesienia posługi miłosierdzia".

Po Mszy Św. był czas na odpoczynek i posiłek w postaci grochówki przygotowanej i wydawanej przez członków koła KKTPBA . Dokonano rozstrzygnięcia konkursu rękodzielniczego z prac nadesłanych przez podopiecznych ze schronisk dla bezdomnych TPBA z terenu całej polski.W dalszej części Pikniku – zgodnie z programem przy pięknej pogodzie – rozpalono ognisko i śpiewano piosenki, odpoczywając i relaksując się w pięknym otoczeniu lasu Góry Chełmskiej. W godzinach wieczornych / o zmroku/ uczestnicy Pikniku obejrzeli spektakl teatralny pt. „Antygona w Nowym Jorku” w reżyserii Roberta Gonery i Stanisława Wolskiego wystawionego przez Teatr " W – miejscu” z Jelcza – Laskowic k. Wrocławia, wskazujący w przejmujący sposób o tragiźmie ludzi bezdomnych.

W niedzielę 07 sierpnia niezwłocznie po śniadaniu uczestnicy Pikniku udali się autokarem na wycieczkę krajoznawczą z przewodnikiem do Kołobrzegu w ramach której zwiedzali starówkę miasta, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu /stąd przywieźli ze sobą pamiątkowe monety wybite na miejscu przez rękodzielnika – żołnierza/ zwiedzili port handlowy i kołobrzeską latarnię morską, a także zwiedzili muzeum minerałów ziemi / szkoda tylko że pogoda się popsuła, było deszczowo i wiał silny wiatr/. Po przyjeździe do Koszalina – wspólny, ostatni obiad i oficjalne, uroczyste zakończenie I pikniku dla podopiecznych schronisk Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.


<<< Poprzednia strona      Następna strona >>>
Facebook
Przekaż swój 1%
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Sponsorzy

Podziękowania

Biuletyn TPBA

Archiwum 2012
Archiwum 2013

nr 1(18)/2014-styczeń Czytaj

nr 2(19)/2014-kwiecień Czytaj

nr 3(20)/2014-sierpień Czytaj

Filmy

Bezdomni a schronisko

Zwiastun

Pod dachem Alberta

Copyright © 2012

1% zbieramy we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki
.
210475 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.6 © 2003-2005 | Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by:

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie